66339-2021 - ResultatSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NPWT undertrycksbehandling
Referensnummer: 20RGK1421
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vacuumpump med tillhörande förband. Flergångspump för rikligt vätskande sår inklusive öppen buk. Flergångspump för övriga sår
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen