Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av beställarstöd för utbyggnad av Ulleråker
Referensnummer: GSN-2021-01579
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för beställarstöd gällande gator, VA och allmän platsmark för Ulleråker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen