663603-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering och spolning av hetvattenEKO
Referensnummer: 0328/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår sanering/spolning av hetvattenEKO i Renovas avfallskraftsvärmeverk Sävenäs med en högtrycksanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen