Den här upphandlingen avser avrop av avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, teknikområde, Trafikutredning. Uppdraget omfattar en trafikbullerutredning för att visa hur planerad byggnation påverkas av buller från de omgivande vägarna samt förslag på eventuella skyddsåtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen