Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultmäklartjänster, för förmedling av kon-sulter/utredare som på egenhand eller med hjälp av underleverantör kan genomföra större utredningar och genomlysningar av Region Da-larnas många olika verksamheter.
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en till tre konsultmäklare i rangordning inom nedan nio områden.
2. Regionala utvecklingsförvaltning
5. Fastighetsförvaltningen