663642-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter: El, VS, Vent, Styr, Brand
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter: El, VS, Vent, Styr, Brand
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för projekteringstjänster gällande nedanstående områden: · Projektering El/tele inklusive passage och larm · Projektering VS inklusive kyla · Projektering Ventilation · Projektering Styr · Projektering Brand
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138781:Lot:1