Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Projektering och framtagande av FFU för Upprustning Porsö strandområde
Referensnummer: KLF 2021/1429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den här upphandlingen avser Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag). Uppdraget avser att ta fram underlag till upphandling för genomförande av upprustningen.