Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Konsultstöd vid hantering av verksamhets- eller trafikbuller
Referensnummer: KLF 2021/1397
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den här upphandlingen avser ett avrop av Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster delområde Trafikutredning. Uppdraget omfattar att löpande handlägga, granska och fungera rådgivande framförallt till kommunens planerande funktioner vid hantering av verksamhets- och trafikbuller