See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråkstolkar - Plats, landsdel Svealand samt Gotlands län
Beskrivning: Arbetsförmedlingen inbjuder till att lämna anbud i ramavtalsupphandling av Teckenspråkstolkar - Plats, landsdel Svealand samt Gotlands län. Tjänster som efterfrågas är: Teckenspråkstolkning Tecken som stödtolkning Dövblindtolkning Teckenspråkstolkning med döv teckenspråkstolk Samtlig tolkning som upphandlingen avser sker mellan svenskt talat språk och svenskt teckenspråk. Hur och var tjänsterna ska levereras framgår under avsnitt Anbudsområden och i dokument Krav på tjänsten.
Föregående meddelande: 596851-2022
Intern identifierare: Af-2022/0090 2004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde Dalarnas län
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Värmlands län
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Västmanlands län
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Örebro län
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Generell del (1)
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde Gotlands län
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde Stockholms län
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde Södermanlands län
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde Uppsala län