6637-2019 - ResultatSverige-Enköping: Bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolebussar till mobil förskola
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköping- och Heby kommun inbjuder till anbudslämning avseende hyra av totalt åtta stycken förskole-bussar till mobil förskola.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34121000 Bussar, 34211100 Busskarosser, 80110000 Förskoleundervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen