663830-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diagnostiska system – Reagenser, kontrollmaterial samt tillhörande instrument för analys av HbA1c och CRP
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reagenser, kontrollmaterial samt tillhörande instrument för analys av HbA1c och CRP
Beskrivning: Region Gävleborg avser att upphandla reagenser, kontrollmaterial samt tillhörande instrument för analys av HbA1c och CRP. Detta är en ny upphandling efter att en tidigare upphandling inom samma område har avbrutits.
Intern identifierare: RS 2026/49
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33124110 Diagnostiska system
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000