6639-2022 - ResultatSverige-Vallentuna: Avfallscontainrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal containrar
Referensnummer: UH2021-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
SÖRAB har behov av ramavtal för inköp av containrar. Den här upphandlingen syftar till att tillgodose SÖRABs behov av att löpande uppgradera sin containerflotta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42914000 Återvinningsutrustning, 44613800 Avfallscontainrar, 44614300 Containerlagringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen