663910-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kopieringspapper – Kopieringspapper, vitt, färgat , laserark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kopieringspapper, vitt, färgat , laserark
Beskrivning: Är ni leverantör av kopieringspapper? Då ska ni titta hit! Flera kommuner i södra dalarna gör nu en upphandling som omfattar vitt och färgat kopieringspapper för utskrift och kopiering, inklusive laserutskrifter för exempelvis fakturor till olika verksamheter, exempelvis kontor, skolor och tryckeriverksamhet. Produkterna omfattar olika kvaliteter och egenskaper, bland annat åldersbeständigt och arkivbeständigt papper samt papper med olika miljöegenskaper. Tveka inte att delta, välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30197643 Kopieringspapper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121225:Lot:1