663951-2021 - ResultatSverige-Luleå: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Varierande uppdrag inom delområde Arkitekt
Referensnummer: KLF 2021/759
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den här upphandlingen avser ett avrop på avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, Arkitekt - Uppdragen är av varierande karaktär och storlek. Sammantaget kan uppdragen totalt 400 timmar under 2021.