2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Takarbeten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende takarbeten, innefattande papp- och plåtarbeten, samt löpande underhåll, reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten inom Beställarens fastighetsbestånd. Ramavtalet omfattar även snöskottning och snöröjning av tak inom Beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 25/59
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000