663987-2023 - ÄndringSverige-Falkenberg: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: IU23-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun, Hylte kommun och Markaryds kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende ramavtal avseende multifunktionsskrivare med tillhörande tillbehör och tjänster.
Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden, ett område för respektive kommun. Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. En leverantör inom respektive anbudsområde kommer antas och tilldelas ramavtal. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.