664031-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning – Teknisk service av Svenska Spels spelutrustning och ombudsterminaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk service av Svenska Spels spelutrustning och ombudsterminaler
BeskrivningSvenska Spel har behov av rikstäckande teknisk service av Svenska Spels Spelautomater (Vegas) och tillhörande Spelutrustning, utplacerade hos Svenska Spels Affärspartners samt Svenska Spels spelterminaler, digital signage och annan Ombudsutrustning, utplacerade hos Svenska Spels ombud.
Intern identifierare2024-01556
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000