664061-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för vaccinationer
Referensnummer: RJL 2023/3002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
nyttjanderätt/licens till programvara för vaccinationsjournal för nyttjande av Region Jönköpings län, regionens kommuner samt vårdcentraler anslutna till regionen via Lag om valfrihetssystem. Programvaran ska kunna hantera vaccinering enligt nationella vaccinationsprogram, resevaccinering samt massvaccinering som t ex säsongsinfluensa och covid-19 vaccinationer. Uppdraget omfattar även installations-, anpassnings- och konfigurationstjänster.