2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av trädgårdsavfall från ÅVC
Beskrivning: Insamling och omhändertagande av en blandad fraktion av trädgårdsavfall som förslagsvis ska komposteras till anläggningsjord och ris som ska eldas i biobränslepanna alternativt annat cirkulärt användande. Trädgårdsavfall i fraktionerna Jord och blommor respektive Ris och grenar som lämnats in på Skellefteå kommuns åtta återvinningscentraler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104638:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall