664116-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Gång- och cykelväg längs väg 2000 mellan Ovesholm och Vä
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gång- och cykelväg längs väg 2000 mellan Ovesholm och Vä
Beskrivning: Utförandeentreprenad: Byggande av en tätortsport samt 2,4 km ny belyst gång- och cykelväg mellan Ovesholm och Vä i Kristanstads kommun.
Intern identifierare: KOM-420483
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Gång- och cykelväg längs väg 2000 mellan Ovesholm och Vä