664125-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteleverantör Hexagon EAM
Referensnummer: 23-0129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal avseende leverans av Tjänsteleverantör EAM till GE-koncernen.
Göteborg Energi avser att upphandla konsulttjänster för utförande av ett antal tjänster kopplade till EAM.