664187-2021 - ÄndringSverige-Härnösand: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: 21RS7877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstekontrakt för Städtjänster inom Region Västernorrland enligt bifogade handlingar. Leverans sker inom tre områden; Närsjukvårdsområde Norr, Närsjukvårdsområde Söder och Närsjukvårdsområde Väster.