664188-2021 - ÄndringSverige-Bjuv: Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult,- och utredningstjänster inom området: Trafik-, Väg/Gata och Landskap till Bjuvs, Åstorp, Perstorps kommuner
Referensnummer: 21/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter till varierade uppdrag inom området trafik, väg/gata och landskap.