664286-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende ombyggnad, fastighetsunderhåll och installationer (Avropsvärde 2–20 miljoner SEK)
Referensnummer: UPPH2021-00247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtalskontrakt för ombyggnadsarbeten, fastighetsunderhåll och installationer med avropsvärde från 2 000 001 kr upp till 20 000 000 kr.
Region Uppsala har för avsikt att maximalt teckna avtal med 3 entreprenörer.
Normalt avser avropad entreprenad renoverings-, ombyggnads- och tillbyggnadsarbete samt installationer och fastighetsunderhållsarbeten på befintliga byggnader.