664290-2021 - ÄndringSverige-Östersund: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt- och textilservice
Referensnummer: RS/209/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen upphandlar avtal för tvätt- och textilservice.