664358-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Bemanningstjänster Sjuksköterskor och undersköterskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster Sjuksköterskor och undersköterskor
BeskrivningAlingsås kommun, avser att under kortare eller längre perioder förstärka personalbemanningen av sjuksköterskor och undersköterskor. Ramavtalsområdet omfattar samtliga verksamheter avseende hemsjukvård och särskilda boenden inom Alingsås kommun.
Intern identifierare2024.239 VON
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGrundinformation