66443-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spoldesinfektorer
Referensnummer: KLF 2020/193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande produkter och tjänster gällande service av Spoldesinfektorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 39330000 Desinfektionsutrustning, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gällande spoldesinfektorer samt service av utrustningen