664528-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av gruppboendet Villa Linde
Referensnummer: 2021-KSUH 0141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift av en Gruppbostad med särskild service enligt 9§ 9, LSS med sex (6) lägenheter.
Preliminär avtalsstart är 2022-12-01. Maximal avtalstid är tio år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
OMFATTNING
Tyresö kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende drift av Villa Linde, gruppbostad med särskild service enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade, LSS, utifrån förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Uppdraget omfattar drift av en Gruppbostad med särskild service enligt 9§ 9, LSS med sex (6) lägenheter.