66457-2026 - Resultat
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Tekniskt konsultstöd, inspektion konstruktionsbyggnader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniskt konsultstöd, inspektion konstruktionsbyggnader
BeskrivningUmeå kommun upphandlar ramavtal avseende tekniskt stöd och inspektioner av konstruktionsbyggnader såsom broar, bullerplank, murar etc i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114987:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71631450 Brobesiktning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71631000 Teknisk besiktning