See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetslarm särskilt boende Lekebergs kommun
Beskrivning: Uppdraget består av ett totalåtagande för tillhandahållande av en tjänst för trygghetsskapande teknik till särskilda boenden inom socialförvaltningens verksamhetsområde i Lekebergs kommun. Larmutrustning ska levereras som en helhetslösning (hyra) per särskilt boende tillsammans med övrig utrustning för att larmen ska fungera hos brukarna. Larmutrustningen ska anpassas efter individens behov i varje enskilt fall.
Intern identifierare: SON 24-173
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Internt Trygghetslarm
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prislista