2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskindiskmedel, doseringsutrustning m.m.
Beskrivning: Kommunerna Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby, Västervik samt Västervik Resort AB inbjuder till anbudsgivning gällande leverans av storkökskemikalier såsom maskindiskmedel, torkmedel, avkalkningsmedel m.m. till diskmaskiner samt service på och tillhandahållande av tillhörande doseringsutrustning samt service av diskmaskinsutrustning.
Intern identifierare: U-038-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39831210 Maskindiskmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000