664688-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Städtjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster 2025
BeskrivningOsbybostäder upphandlar städtjänst av trapphus, tvättutrymmen, lägenheter (flyttstädning) och loftgångar i hyreshus och lokaler i Lönsboda, Osby och Killeberg. Avtal avses att tecknas med en entreprenör.
Intern identifierare2025-403
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädtjänster 2025