Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Robertsfors kommun
Referensnummer: 23132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisionsuppdrag omfattande Robertsfors kommun, Robertsfors Bostadsstiftelse samt Robertsfors Utveckling AB
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad årsvolym för avrop på ramavtalet är cirka 800 000 SEK. Takvolym för avrop på ramavtalet är 3 800 000 SEK. Takvolymen omfattar hela ramavtalsperioden inklusive eventuella förlängningsoptioner.
Uppdraget ersätts med ett fast pris per år och en rörlig timersättning vid behov av fördjupning eller revisionsnära konsultuppdrag.
Huvudarbetet ska utföras på plats. Fördjupad granskning kan genomföras digitalt.