2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-Material
Beskrivning: Upphandling av kombinatoriskt ramavtal för succesiva leveranser av VA-material.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100312:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44131000 Avloppsbrunnar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem, 44162300 Utloppsledningar för avlopp, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163100 Rörledningar, 44163110 Avloppsledningar, 44163111 Avloppsrör