Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av gruppbostad med särskild service (LSS 9:9) på fastighet leverantör tillhandahåller, via hyresvärdsupphandling
Referensnummer: KSN-2021-03583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två (2) gruppbostäder (LSS/SoL) om sex (6) lägenheter i varje gruppbostad enligt kraven i kommunens funktionsprogram och som ska vara lokaliserade på två ej närliggande tomter* i Uppsala kommun med inflytt under år 2023. Företrädesvis efterfrågas två (2) friliggande gruppbostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen