664859-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Laboratorietjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa laboratorietjänster 2022
Referensnummer: UVA-2022-00774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Analys av organiska och oorganiska ämnen samt radioaktivitet i vatten, slam och biogödsel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen