664867-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ambulanser – Nytt chassi samt överflytt av sjukhytt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNytt chassi samt överflytt av sjukhytt
BeskrivningDenna upphandling avser ett ramavtal för köp och leverans av fabriksnytt chassi, där leverantören åtar sig att överflytta sjukhytt från befintlig Chevrolet-ambulans inom Ambulanssjukvården Region Dalarna till nytt chassi.
Intern identifierareHSN 2025/5172
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114121 Ambulanser
Ytterligare klassificering (cpv): 34211200 Ambulanskarosser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1679117-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformationsfrågor
Intern identifierare1679119-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUpphandlingsdokument MT
Intern identifierare1679120-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelUpphandlingsdokument MT (2)
Intern identifierare1679151-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelUpphandlingsdokument MT (1)
Intern identifierare1679121-4