Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sophämtning
Referensnummer: REKO-2021-00030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till ett avtal för att tillgodose hela Sundsvalls kommuns behov av hämtning av kommunalt avfall under avtalstiden. Entreprenaden är inte föremål för anbudsräkning i egen regi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar nedanstående delmoment;
· Insamling av kärl- och säckavfall i Sundsvalls kommun.
· Insamling av grovavfall från hushållen.
· Insamling av trädgårdsavfall från hushållen.
· Insamling av el-avfall i mindre fraktioner från hushållen.
· Insamling av farligt avfall i mindre fraktioner från hushållen.