664955-2024 - Resultat
Sverige – Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter – Gödsel, gräsfrö och linjemarkeringsfärg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGödsel, gräsfrö och linjemarkeringsfärg
BeskrivningVill ni leverera Gödsel, gräsfrö och linjemarkeringfärg till fotbollsplaner i flera kommuner i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Gödsel, gräsfrö och linjemarkeringsfärg till Borlänge kommun, Hedemora kommun, Ludvika kommun samt Avesta kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100498:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 44810000 Färger, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser