2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter
Beskrivning: Ljusdals kommun upphandlar datacenter.
Intern identifierare: 14704
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 72317000 Datalagring, 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ljusdals kommun upphandlar Datacenter.
Intern identifierare: Datacenter