2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helikoptertjänster
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att handla upp leverantör för ledningsinspektion med helikopter.
Intern identifierare: 25/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Befintligt avtal löper ut.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000