Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 21-0054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar schemalagd städning med tillkommande periodisk fönsterputsning, storstädning, golvunderhåll och utvalda kringtjänster till beställarens verksamheter (Basplatser). Totalt omfattar uppdraget ca. 36 000 kvm lokalarea varav ca. 20 000 kvm utgör daglig städarea.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen