66511-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Diverse livsmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Grossist
Referensnummer: JG 19.119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av livsmedel till Eskilstuna Kommuns beställande enheter. Upphandlingen är uppdelad i 4 stycken anbudsområden:
• Bassortiment för kolonial, fryst samt färskt
• Färskt oberett kött
• Färska ägg
• Utvalda charkprodukter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen