2. Förfarande
Förfarande
Titel: LKF- Ramavtal för konsulttjänster avseende VS
Beskrivning: Denna upphandling avser VS-konsult för nyproduktion av hyresrätter samt renoverings-, underhålls-, ombyggnads-, anpassnings- och tillbyggnadsarbeten av befintliga hyresrätter, särskilda bostäder och lokaler inom Lunds kommun. LKF upphandlar nästan uteslutande totalentreprenader enligt ABT06.
Intern identifierare: 23/46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000