665212-2024 - Frivillig förhandsinsyn
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Frivillig förhandsinsyn Kommungemensam Gis-plattform
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFrivillig förhandsinsyn Kommungemensam Gis-plattform
BeskrivningSvenljunga kommun har, efter genomförande av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering och denna frivilliga förhandsinsyn enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14 § punkt 2 och 3, för avsikt att ingå avtal med Sokigo AB org.nr: 556550-6309, avseende kommungemensam Gis-plattform. Då de som enda leverantör tillhandahåller de moduler och verktyg som täcker Svenljunga kommuns totala behov i en och samma GIS-miljö och baserat på ArcGis teknologin. Avtalet kommet att löpa i 3 år med möjlighet till förlängning med 3 + 3 år. I samband med annonser som denna förhandsinsyn träder avtalsspärr i kraft. Denna avtalsspärr innebär att avtal inte kan tecknas förrän efter 10 dagar har gått från dagen detta meddelande publicerats.
Intern identifierare24/76
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 48326000 Kartprogramvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000