2. Förfarande
Förfarande
Titel: Auktorisationssystem avseende Kalix kommuns skyldigheter vad avser insamling av avfall från flerbostadshus och med sådana hushåll samlokaliserade verksamheter.
Beskrivning: Auktorisationssystem avseende Kalix kommuns skyldigheter vad avser insamling av avfall från flerbostadshus och med sådana hushåll samlokaliserade verksamheter.
Intern identifierare: SBN-00226-05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000