66530-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kungshamn: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital parkeringslösning för sms, app mfl inom Sotenäs Kommun
Referensnummer: KA 2023/000127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Avsikten är att kommunen tecknar avtal med en part för att erbjuda betalningslösning via mobilapplikation (app), SMS och talsvar som gör att att parkören enkelt kan betala för sin parkeringstid. För detaljer se upphandlingdokumenten.
Kontaktuppgift under anbudstiden
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 48811000 System för elektronisk post, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 63712400 Parkeringstjänster, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen