2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetspsykologiska tester vid rekrytering
Beskrivning: Länsstyrelsen Västra Götaland inbjuder till anbudslämning gällande webbaserade arbetspsykologiska tester vid rekrytering inklusive analys av resultat. De tester Länsstyrelsen har behov av är personlighetstester och begåvningstester vilka kan komma att användas i olika syften. Länsstyrelsen vill inte själva ha licens för att utföra testerna, detta ska tilldelad leverantör ansvara för.
Intern identifierare: 112-39728-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000