See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning av avfall med spol- och sugbil
Beskrivning: Uppdraget avser arbete med och ansvaret för, skötsel och tömning av Fett, Oljeavskiljare, Formalintank, Gatubrunnar, Avloppsstopp och un-derhållspolning, samt borttransport och att på miljömässigt bästa sätt slutbehandla avfallet från Region Uppsala.
Intern identifierare: UPPH2025-00276
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000