665382-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Tvätt av sopkärl och underjordsbehållare- Söderhamns kommun och Faxeholmen AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätt av sopkärl och underjordsbehållare- Söderhamns kommun och Faxeholmen AB
Beskrivning: Upphandlingen avser tvätt av sopkärl, underjordsbehållare och rengöring av soprum inom Söderhamns kommun och Faxeholmen AB. Tvätten ska utföras 2-3 gånger per år och rengöring av kärl ska ske med högtryck i ett slutet system, och tvätt av kärlskåp, underjordsbehållare samt soprum ska genomföras.
Intern identifierare: 14962
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tvätt av sopkärl och underjordsbehållare- Söderhamns kommun och Faxeholmen AB